Skip links

+90 850 888 89 99

Demiryolu Taşımacılığı

Özmer Lojistik | Bizimle Dünya Avucunuzun İçinde

SİZİ ARAYALIM ?
Bizimle İletişime Geçiniz
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Demiryolu Taşımacılığı

Özmer Lojistik olarak birçok Avrupa ülkesine karşılıklı olarak yapılan seferlerle demir yolu taşımacılığında müşterilerine ekonomik, hızlı ve emniyetli bir lojistik hizmeti sağlamaktadır.

Demir yolu taşımacılığının çevreye duyarlı olması, belirli sürelerde hizmet vermesi ve minimum zarar riski taşıması gibi faydalarıyla öne çıkan demir yolu taşımacılık hizmetlerinde büyük projeler hayata geçiriyor, ağır yüklerin demir yoluyla naklinde müşterilerine uygun fiyatlı çözüm önerileri sunmaktadır.

Özmer Lojistik olarak demiryolu taşımacılığında bireysel veya grup vagon organizasyonu, blok tren organizasyonu, demiryolu konteyner servisi, terminal işleme ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

demiryolu

Demiryolu taşımacılığı lojistik sektöründe avantajlarıyla öne çıkmaktadır.

Çeşitli ülkelerde yapılan çalışmalar yük nakliyesinde demiryolunun daha ekonomik olduğunu göstermektedir. Vagon sayısını çoğaltarak aynı anda daha çok yük taşınabilmektedir. Karayolu taşımacılığına göre daha düşük maliyetle çok daha fazla yük taşıma imkanı böylece sağlanmış olur.

Demiryolu taşımacılığında yakıt olarak genelde dizel yakıt ya da elektrik kullanılır. Bu da demiryolu ulaşımının çevreyi az kirlettiğinin bir işaretidir. Çünkü dizel yakıtın benzine göre oluşturduğu kirlilik oranı daha düşüktür ve elektrikte emisyon meydana gelmemektedir. Karbon gazı salınımı en az olduğu taşımacılık şekli demiryolu taşımacılığıdır. Ayrıca yeşil lojistik olarak da tanınmaktadır ve çok daha az enerji tüketilmektedir. Harcanan enerjinin az olması çevre kirliliğinin de azalması anlamına gelmektedir.

Demiryolu taşımacılığının bir başka faydası sefer sürelerinin belirli olmasıdır. Kara yolunda olduğu gibi trafik yoğunluğu gibi bir durum söz konusu değildir. Demiryolu hizmetinin aksaması sadece altyapıda veya trende bozulma sonucu ortaya çıkar. Hem ülkemizde hem de uluslararası alanda altyapı hizmetinin güçlü ve hızlı trene uygun olması bu ihtimalin olasılığını azaltmaktadır. Bu da sefer sürelerinin sabit olmasına ve yüklerin belirlenen zamanda varmasına anlamına gelmektedir.

Demiryolu taşımacılığında hata riski çok azdır. Bunun en önemli nedeni insana bağımlılığın az olmasından kaynaklanmaktadır. Hata riski minimum düzeye indirilir. Böylece güvenli bir yolculuk gerçekleşmiş olur.

Demiryolu ulaşımı hava şartlarından etkilenmez. Kötü hava şartları diğer ulaşım yollarını etkilese bile demiryollarını etkilemez. Yüklerin taşınması için fiziksel anlamda büyük bir yarardır. Bu taşımacılık sisteminde süreklilik vardır.

Karayollarında rol oynayan araçların kapasitesi ağır tonajlı yükler için uygun değildir. Ancak demiryolu taşımacılığı ağır tonajlı yükler için ideal ortamı sunar.

Karayollarında sıkça rastlanan trafik kısıtlamaları yoktur. Özellikle uluslararası geçişlerde kara yolunda geçiş sınırlamalarıyla karşılaşılır ve bu da ekstra masrafın yanında bir hayli zorlar. Bunların yanında karayolu taşımacılığında geçişler ve gümrük işleri için birçok belgeye gereksinim duyulur. Aynı durum demiryolunda geçerli değildir. Daha az belgeyle operasyon yapılabilir. Genelde transit ülkelerin kullandığı taşımacılık türü olması geçiş üstünlüğünün demiryolunda olmasını da sağlar.

Hizmet

Yılların verdiği tecrübe ve bilgi birikimi

Taşımacılık

Yükleriniz “Özmer” güvencesinde

Memnuniyet

Uzman ekip ile 100% memnuniyet

Altyapının bulunduğu ülkelerde ve şehirlerde demiryolu nakliyesi avantajları nedeniyle tercih edilmektedir. Demiryolu taşımacılığında genellikle uzun süre boyunca fiyatlar değişmez ve bu da hem firmalara hem de alıcılara büyük kolaylık sağlar. Çok sayıda veya büyük boyutta ürünleri güvenle taşımak için size kolaylık sağlayan demiryolu nakliyesi aynı zamanda güvenilir bir seçenektir.

Özmer Lojistik ile dünya avuçlarınızın içinde.

Explore
Kaydır